teisipäev, 12. oktoober 2021

Kellega maadles Arlet

 ...

Ajendatud Osalise hoiatusest... see, kes etenduse lõpus telefoniga lobisema kukkus, see ei olnud mina! Mina ootasin koputust, aga seda ei tulnud. See eest järgmisel päeval andsin Tallinna-sõbrantsile aru, miks mu telefon eelmisel õhtul välja oli lülitatud.

Et miks siis? Nimelt olime Voose Päikesekodus, mis on üks igavesti põnev koht. Üks kohaliku elu eestvedajatest,  Tanel Talve tutvustas enne etendust pisut küla ajalugu ja tänapäeva. Viimase kiituseks peab ütlema, et see põhust ehitatud puhkekompleks on tõesti kaasaegne, alates katusest, mille ehitusmaterjaliks muu hulgas on kasutatud päikesepaneele, ja lõpetades põhust ehitatud magamiskabiinidega.

Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida.

Päikesekodus vaatasime Arlet Palmiste kirjutatud ja Jaanus Nuutre lavastatud etendust "Palusalu".


Ma poleks uskunud, et lavaelu nii hinge võtan! Kui ikka Palusalu õlg oli viga saanud ja valutas, oli mul mure nagu lähedase inimese pärast, et kuidas ta hakkama saab. Peaaegu unustasin ära, et see on teater, mitte päriselu.

Siis oli aeg, kui Kristjan Palusalu sportlase karjäär juba minevikuks saanud, enne seda olid olümpiamedalid ja presidendilt kingiks saadud Pillapalu talukoht, oli abielu ja lapsed, sõda ja mobilisatsioon, põgenemine Soome ja naasmine tagasi Eestisse. Saksa ajal ajakirjanduses ilmunud lood andsid põhjuse, miks Palusalu peale sõda vangistati, õnneks ta siiski loetud kuud hiljem vabanes, süüdistus riigi reetmises võeti tagasi.

Kohati sünge varjundiga lugu, Piibe teatri poolt hästi mängitud, pani mõtlema ja kaasa elama.

Näitlejatest oli mitu tuttavat nägu, mõni lausa tele-seriaalides säranud. Mihkel Tikerpalu ja Liis Haab, nemad siis peaosalised Palusalud.

Aga kui alguse juurde tagasi tulla... pidin ju sõbrantsiga teatrielamust jagama. 

Alustasin teksti autorist. Küsisin, kas ta Arlet Palmistet teab. 

Teab-teab, miks ta ei tea! Maadles just hiljuti Teedu ja Kristjani saates. 

Kellega maadles? Vist Kristjaniga ;)

...

3 kommentaari:

777 ütles ...

Maadles tõepoolest, aga Mihkel Tikerpaluga. See oli lõbus sissejuhatus Palusalu etendusele..

tegelinski ütles ...

Et kui Arlet, siis maadles Mihkliga, ja kui Johannes Kotkas, siis maadles Kristjan Palusaluga ;)

777 ütles ...

Nii just :)