neljapäev, 15. detsember 2022

Kümme kildu tänast päeva

 ...

Eilne päev jäi märgistamata, aga oleks võinud, eile oli päevakorral kümme kohustust tänaseks. Kaheksa said tehtud, kaks viimast mitte. Kardin jäi triikimata ja üles riputamata. Õnneks jõuludeni nädalapäevad aega, vast jõuab. 

Andrus Saareste oma "Mõistelises sõnaraamatus" on kirjutanud: Jõulud jooksvad hända mööda, vana sea selga mööda, kirju kitse külgi mööda

Misiganes see nüüd tähendab, aga mina loen sealt välja, et jõulud tuleva ja jõulud lähevad, aga elu tiksub ikka omas rütmis.

See oli siis sissejuhatus. Nüüd hakkan päevakilde kokku korjama. 

Kõigepealt jõulud, tänasega saan öelda, et hooaeg on avatud. Vilkuvad tuled kodus akna kohal, see ju ka natuke nagu oleks, aga täna pakuti tantsu, laulu, muusikat, jõulupraadi ja kohvi-kooki.

Pidu kohalikus kultuurikeskuses.
Ja üllatus-üllatus, rahvale jagatud jõulutervitus oli tuttava käekirjaga ;)Kolmas päevakild ootas Omniva pakiautomaadis. Paulus, Kusta ja linnavurled tulid Tegelinskile külla! 

Täna loen endale õhtujuttu, pühendusega raamatus olen juba tutvunud ;)

Omniva saatis jõulusalmi. Selle õpin pähe, kaua ma loen jõuluvanale luuletust Millest on tehtud väikesed tüdrukud. Millest on tehtud väikesed poisid. 

Mulle tundub, et vähemasti viis päevakildu on sõrmedel üle loetud.

Nüüd peaks hommikut meenutama.

Loopisin lund, mõnuga. Kaks korda, vahepeal käisin kohvi joomas. Pilti ei teinud, aga üks varasemast ajast (aga hilisemast kellaajast) on olemas. 

 

13. detsember 2022


Kõik killud pole muidugi ühtmoodi säravad. Pidumajast välja tulles ootas ees trahvikviitung, pistetud kojamehe vahele.Õnneks piirduti hoiatusega ;) Mis on jälle hea uudis!

Nagu seegi, et kojamehe vahele oli pistetud ka kutse järgmisele pidulikule lõunasöögile, mis seotud eelneva aktiivse terviseringiga kaunis lumises metsas jõulu kolmandamal pühal.

Veel ajasin korda paar ametlikku asja ja suhtlesin ühe hea sõbraga, kellega pikalt pole jutustanud. 

Päris kindel, et kümme kildu sai kokku.

...

2 kommentaari:

  1. Trahvikviitung mulle meeldib! Kavatsen abikaasa autole jõulukingituseks samalaadse inkrimineerida:)

    VastaKustuta
  2. Head ideed pole kahju jagada :)

    VastaKustuta